Top5 routerów WiFi do 200 zł

W dzisiejszych czasach stały dostęp do internetu to niemal obowiązek. Wykorzystujemy go do pracy, rozrywki, komunikacji z bliskimi. Aby bez przeszkód cieszyć się połączeniem ze światem wirtualnym musimy posiadać sprawny i szybki router.

Wyjaśnijmy jednak najpierw czym różni się router od modemu. Standardowy modem ma nam jedynie zapewnić połączenie z internetem, funkcją routera jest natomiast możliwość dzielenia tego połączenia pomiędzy różne urządzenia. Obecnie, kiedy z internetu korzystamy nie tylko na komputerze, ale także na telefonie czy tablecie, zakup routera będzie więc najlepszym wyborem.

Dla osób, które stają przed wyborem odpowiedniego urządzenia przedstawiam zestawienie pięciu najlepszych routerów obsługujących WiFi w przystępnej cenie do maksymalnie 200 zł.

TP-LINK ARCHER C20i (cena 129,99 zł)

Jest to router bezprzewodowy oferujący wysoką wydajność dzięki obsłudze dwóch częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. Gwarantuje przy tym pełną stabilność pracy. TP-LINK ARCHER C20iProste czynności wykonuje on na częstotliwości 2,4 GHz, natomiast do zadań wymagających większego transferu wykorzystuje pasmo 5 GHz. Dzięki temu można jednocześnie płynnie przeglądać strony internetowe, pobierać i wysyłać pliki, a także oglądać filmy w najwyższej jakości oraz grać w gry online.

Tenda FH456 (cena 99,99 zł)

Jest to router bezprzewodowy bardzo prosty zarówno w budowie, jak i w konfiguracji. Posiada mocny zasięg, pracuje w jednej częstotliwości 2,4 GHz. Wyposażony jest w antenę zewnętrzną.Tenda FH456

ASUS RT-AC51U (cena 149,99 zł)

Router ten posiada dwuzakresowy moduł bezprzewodowy pracujący w częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz.ASUS RT-AC51U Oferuje możliwość podłączenia dysku zewnętrznego, dzięki czemu może być wykorzystywany jako serwer plików. Dodatkowo można pod niego podłączyć także drukarkę i stworzyć serwer wydruku. Jeśli zapomnimy ładowarki do naszego telefonu lub innego urządzenia, możemy podpiąć je pod router, który je naładuje. Dzięki swoim unikalnym funkcjom będzie niezwykle przydatnym urządzeniem do biura i pracy.

TP-LINK TL-WR841N (cena 74,99 zł)

Router ten przeznaczony jest dla małych przedsiębiorstw oraz na użytek domowy. TP-LINK TL-WR841NWykorzystuje nowoczesną technologię 2T2R MIMO zapewniającą dużą wydajność transmisji, dzięki której możliwy jest płynny przekaz HD wideo, komunikacja VoIP, a także działanie gier online. Posiada także funkcję Wi-Fi Protected Setup (WPS) aktywowaną za pomocą przycisku. Umożliwia ona aktywację połączenia wykorzystującego mechanizm szyfrowania WPA2 do ochrony sieci przed zagrożeniami z zewnątrz. Urządzenie pracuje w jednej częstotliwości 2,4 GHz.

Netis WF2780 (cena 149,99 zł)

Router ten pracuje w dwuzakresowej częstotliwości: 2,4 GHz i 5 GHz. Jest idealny do szybkiego pobierania, gier online, połączenia internetowego oraz streamingu video HD. Netis WF2780Wyposażony w dwie anteny 5dBi 5GHz oraz dwie anteny 5dBi 2GHz oferuje użytkownikowi duży zasięg sygnału. Pozwala na włączenie do 8 różnych sieci bezprzewodowych w tym samym czasie, co pozwala na skonfigurowanie wielu sieci bezprzewodowych dla rodziny czy pracowników. Posiada 5 gigabitowych portów RJ-45 pozwalających na osiągnięcie 10-krotnie wyższej prędkości w porównaniu ze standardowymi portami 100Mbps.

Wybierając router do naszego domu lub biura musimy się przede wszystkim zastanowić, jak dużej mocy sygnału potrzebujemy. Jeśli mamy duży, kilku poziomowy dom i chcielibyśmy w każdym jego miejscu cieszyć się sygnałem WiFi, wybrać powinniśmy router, który nam tę moc zapewni. Do małego mieszkania odpowiedni będzie także ten o mniejszej sile sygnału.

Jeśli router jest natomiast przeznaczony do biura lub domu, gdzie będziemy korzystali z niego jednocześnie na kilku urządzeniach, wybierzmy sprzęt wyposażony w dual band, a więc pracujący na dwóch zakresach częstotliwości jednocześnie. Zapewni nam to płynność transmisji danych i pozwoli uniknąć przerw i zakłóceń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *