Ranking modemów przenośnych GSM

Telefonia komórkowa w ostatnich latach zrobiła duży postęp, czego rezultatem jest otoczenie większych miejscowości przewodami tzw. trzeciej generacji. Dostępność do tej sieci oraz niezwykła mobilność sprawiła, że producenci tych linii stali się poważną konkurencją na rynku dla dostawców Internetu. Oczywiście bez odpowiedniego sprzętu nie zdołamy uzyskać dostępu do podobnych usług, dlatego też zawczasu należy zaopatrzyć się w modemy GSM, które pozwalają bez użycia kabli podpiąć się do lokalnej sieci. W większości przypadków są one wybierane na podstawie ceny, czy też opinii sprzedawcy- nikt nie sprawdza dokładnie ich parametrów oraz możliwości, jakie dają wybrane modele. Warto zatem przejrzeć stworzoną specjalnie dla Państwa listę modemów i wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią opcję z możliwych.

Jaki modem przenośny wybrać

Huawei E3131Huawei E3131

To najnowszy model modemu GSM w eleganckiej formie, zapewniający dostęp do Internetu w technologii 4G. Modem działa bez zarzutu w przepustowości sięgającej 21,6 Mbps i posiada dodatkowe złącze anteny zewnętrznej, a także czytnik kart pamięci Micro SD. Dzięki automatycznej instalacji bez płyty CD będzie on natychmiast gotowy do podłączenia do komputera. Posiada on także możliwość odczytu wiadomości SMS. Jest on kompatybilny z systemami operacyjnymi jak: Windows 2000, XP, Vista, Windows 7, 8, 8.1 (32 bit i 64 bit) oraz Mac OS X. Bez problemu radzi sobie również z różnego rodzaju portami i wejściami (USB, gniazdo na kartę SIM, czytnik kart microSD). Pozycja ta jest o tyle atrakcyjna, o ile występuje tu niezwykle proporcjonalny związek pomiędzy dobrą jakością a ceną- modem GSM tej marki kosztuje zaledwie 200 zł.

ALCATEL Link Key 4G LTEALCATEL Link Key 4G LTE

To kolejna ciekawa propozycja, na którą należy zwrócić uwagę podczas kupowania właściwego modemu GSM. Niezwykle elegancki i kompaktowy zmieści się w każdej torebce. Oczywiście jego zalety nie kończą się na funkcjonalnym wyglądzie- do głównych atrybutów tego modelu należy przede wszystkim szybkie połączenie z każdą siecią (zarówno LTE, jak i GSM), możliwość obsługi różnego rodzaju portów i wejść (USB, gniazdo na kartę SIM, czytnik kart microSD). Modem działa niezawodnie w przepustowości oscylującej wokół 150 Mbps. Ponadto jest kompatybilny z systemami operacyjnymi takimi jak: Windows Vista/Xp/7/8, Mac OS X 10.5, 10.6, 10.7. Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym przy produkcji tego urządzenia możliwe jest skonfigurowanie dowolnej sieci internetowej od wybranego dostawcy. Warto wspomnieć, iż jest to produkt należący do kategorii artykułów posiadających nie tylko dobrą opinię klientów, ale także występujący w przystępnej cenie detalicznej- kosztuje on bowiem zaledwie 200 zł.

ZTE MF710M 3G USBZTE MF710M 3G USB

To już ostatnia oferta, która definitywnie jest godna poświęcenia chwili uwagi- nie tylko ze względu na swą atrakcyjną cenę (130 zł), ale też na szereg różnorodnych funkcji, jakie są dostępne do wykorzystania przy tym urządzeniu. Do głównych zalet tego modemu należy możliwość korzystania z technologii 3G z prędkością dochodzącą do 21 Mb/s i wysyłania do 5,76 Mb/s. Obsługuje on także wolniejsze sieci, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z Internetu w dowolnym miejscu na świecie. Instalacja odbywa się automatycznie bez konieczności wykonywania długotrwałych, niepotrzebnych operacji. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że możesz go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie- ponadto nie musisz już zabierać ze sobą grubego splotu kabli, aby uzyskać dostęp do potrzebnego w danym momencie źródła Internetu. Warto również wspomnieć, że od teraz z tym modemem GSM możesz pracować, chatować ze znajomymi, czy też wykonywać inne pożądane czynności z użyciem Internetu praktycznie z każdego miejsca.

Oczywiście ofert jest o wiele więcej, ale te trzy zasługują na największą uwagę oraz na pochlebne opinie, jakie na swój temat zdążyły już zebrać. Warto zaufać opinii zadowolonych klientów i skorzystać z oferty dowolnego przedsiębiorstwa, które wystawiają na sprzedaż właśnie te modele modemów GSM. Zapraszamy do skorzystania z oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *